Unobrand | ul. Jagiellońska 88 | 02-678 Warszawa

Foliowanie

Jest to jedna z najbardziej powszechnych metod poligraficznych służących do uszlachetniania gazet, czasopism, broszur itp. laminatem, jak również jedno z najpopularniejszych działań z zakresu konfekcjonowania towarów.

Przy pomocy tej usługi możemy połączyć kilka produktów w atrakcyjny pakiet lub zestaw, czy też dodatkowo zabezpieczyć zadrukowaną powierzchnię i zwiększyć tym samym jej walory wizualne. Foliowanie służy zatem do ochrony produktów, a w przypadku pakowania w luźną bądź obkurczoną folię, także do ich estetycznego zapakowania oraz połączenia dwóch lub więcej produktów.

W firmie UNOBRAND wykonujemy usługi w zakresie foliowania:


- w laminatorach

Stanowi ona doskonałą formę zabezpieczenia i ochrony produktu. Oprócz zalet czysto technicznych, zafoliowana powierzchnia nabiera ekskluzywności. Pokrycie jej specjalnym laminatem pozwala atrakcyjnie uwydatnić druk zwiększając jednocześnie jej sztywność, a także odporność na ścieranie czy inne czynniki zewnętrzne takie jak chociażby wilgoć, promieniowanie UV czy tłuszcz. W przypadku laminowania opakowań dla produktów spożywczych bądź kosmetycznych dodatkowe zabezpieczenie tektury pozwala zachować świeżość i zapach zapakowanego towaru na dłużej.

Wskazówki dla drukarzy, aby uniknąć odklejania laminatu lub powstawania pęcherzyków powietrza:

  • zastosowane w druku farby nie mogą zawierać wosku,
  • nie wolno stosować zbyt dużej ilości talku,
  • nie należy proszkować powierzchni wydruków.

 

- tradycyjnego na zgrzewarkach kątowych w folię PE,PP, poliolefinę

Wykonujemy foliowanie do formatu A3, w różnego rodzaju folie zabezpieczające /polietylen - PE, polipropylen - PP oraz termokurczliwą - PCV, PE, poliolefinę/ następujących produktów:

  • czasopism,
  • broszur,
  • książek,
  • gadżetów,
  • materiałów promocyjnych i reklamowych itp.

Wykonane w ten sposób opakowanie odpowiada wymiarom zawartych w nim przedmiotów, szczelnie i bardzo estetycznie okalając je. Z wykorzystaniem zgrzewarek kątowych możemy wykonać również tzw. opakowania miękkie, w przypadku których zgrzewane są jedynie brzegi.

Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie przy pakowaniu towarów o tych samych wymiarach sprawiając, że tworzą one zwarty zestaw, jak również w przypadku czasopism z wkładką bądź gadżetem promocyjnym oraz książek czy kalendarzy, których wielokrotne otwieranie przed zakupem mogłoby zniszczyć produkt.


- metodą Flow Pack

Flow pack poziomo-pionowy. Kompaktowe pakowanie produktów w folię polietylenową lub polipropylenową. Maszyna umożliwia szybkie zapakowanie przedmiotu. Uzyskane opakowanie jest szczelne, estetyczne, trwałe. Metoda ta to nic innego jak foliowanie towarów w luźne torebki z szerokim zgrzewem.

 
- w folię termokurczliwą

Metoda ta umożliwia dokładne obkurczanie folii termokurczliwej na zapakowanym produkcie. Wykorzystywany przez Nas tunel grzewczy wyposażony jest w grzałki oporowe oraz w system obiegu powietrza, który sprawia że obkurczone na produkcie opakowanie cechuje się szczelnością oraz estetycznością.

Ten sposób pakowania towarów sprawdza się zarówno w przypadku pojedynczych produktów, jak i wielopaków.